Кілька днів тому відгримів черговий Центрально-європейський чемпіонат з практичної стрільби з гладкоствольної рушниці (Central European Shotgun Open 2017, далі — CESO) в м. Дебрецен (Угорщина).
Недарма CESO називають неофіційним Чемпіонатом Європи, адже він збирає найкращих стрільців IPSC з більшості країн Європи. Цього разу в змаганнях взяло участь 194 спортсмени, а українська делегація була чи не найбільшою цього року –  27 спортсменів. Здобути призові місця на CESO дуже престижно і піднятись на п’єдестал мріють усі сильні спортсмени-практики. Це матч 3-го рівня акредитації МКПС, а значить переможці в кожному з класів отримають золоті президентські медалі МКПС та додадуть балів своїй країні в міжнародному рейтингу.

Українська делегація на CESO `2017

Цього разу рівень проведення турніру було піднято на новий рівень!
Учасникам було запропоновано пройти 30 (!!!) вправ протягом трьох днів. Для розуміння рівня складності необхідно зазначити, що на змаганнях рівня Чемпіонату континенту чи Світу спортсмени стріляють не більше 6-7 вправ за день і за графіком змагань мають один день на відпочинок після 2-3 днів стрільби. А тут 10 вправ на день! Також, слід визнати, що цьогорічні змагання CESO стали справжнім випробування як для спортсменів, так і їхнього спорядження та зброї ще й через погодні умови, адже температура повітря у перші два дні змагань перевищувала 40 градусів за Цельсієм!
Українським спортсменам, незважаючи на такі пекельні умови, вдалося показати чудові результати!
Так, наша команда в складі Віталія Педченко (ССК Практика), Сергія Стрельцова (ССК Практика), Олексія Шаповалова (ССК Дніпро) і Деніса Кузьміна (ССК Дніпро) здобула золоті нагороди в командному заліку в  класі «стандарт-мануал», при цьому С. Стрельцов посів третє місце в індивідуальному заліку в класі «стандарт-мануал».
В класі модифікованих рушниць дніпровець Ігор Загурний, головний тренер ССК Практика, посів друге місце, поступившись переможцю лише 0.48%!!! А киянин Олег Пахомов (ССК Практика) посів п`яте місце в цьому ж класі! В командному заліку в цьому класі друге та третє місця також посіли українці. Так, команда в складі киян Олега Пахомова, Литвиненко Ігоря, Лякіна Дмитра та серба Горана Янковича отримала «срібло», а команда «Ukraine Modified» в складі згаданого вже Загурного Ігоря, кременчукця Нагірняка Юрія (ССК Практика), дніпровців Романова Костянтина (ССК Дніпро) та Сапеги Дениса (ССК Дніпро) отримала «бронзу».
Дніпровчанка Ірина Загурна здобула «золото» в жіночому заліку в класі стандартних напівавтоматичних рушниць!
Окремо слід зазначити і вдалий виступ віце-чемпіона світу з практичної стрільби з рушниці харків’янина Олександра Шимченка у «відкритому» класі. Йому, незважаючи на річну перерву, вдалося посісти четверте місце поступившись лише професійним спортсменам.
Ми недарма загострили увагу саме на цьому, оскільки в Україні практичною стрільбою займаються лише спортсмени-любителі, на відміну від багатьох країн світу, де практична стрільба вже професійний спорт.
Серед відкриттів цих змагань слід відзначити ще двох молодих спортсменів. Це киянин Григорій Оксенюк, якій буквально рік тому закінчив навчання в Стрілецькій Бурсі ССК Практика і на першому ж своєму міжнародному матчі посів сьоме місце серед найсильніших спортсменів світу в класі стандартних напівавтоматичних рущниць.
Для 16-ти річної Олександри Ілюхіної — єдиної української леді-юніора з Борисполя це був теж дебют на змаганнях міжнародного рівня. Оскільки молодіжний жіночий залік на цих змаганнях не відкрився, Олександрі довелося змагатися в загальному заліку з чоловіками, серед яких чинні Чемпіони світу та Європи. Незважаючи на це, Саша показала надзвичайно високий результат, набравши 57% від переможця в цьому класі.
Загалом, до десятки найкращих в класі модифікованих рушниць увійшли п`ятеро українських спортсменів, у класі стандартних напівавтоматичних рушниць двоє і у класі «стандарт-мануал» троє.

Отже, незважаючи на повну відсутність державної підтримки, незважаючи на майже абсолютну відсутність стрільбищ для практичної стрільби, ми можемо ствердно казати про формування української школи практичної стрільби.
І хоча сама практична стрільба зовсім нещодавно отримала статус офіційного спорту в Україні, рівень підготовки наших спортсменів вже дозволяє достойно виступати на престижних міжнародних турнірах, і гордо тримати український прапор, піднімаючись на п’єдестал переможців!